Novinky a Rozhovory

VZPOMÍNÁME: Bones (2005-2017)

29. března 2017 v 20:03

Bones je americký seriál z roku 2005, u nás je známý taky pod názvem Sběratelé kostí. Točí se kolem týmu z institutu zvaného Jeffersonian, který spolupracuje s FBI na řešení případů, při kterých jsou nalezeny pouze ostatky zavražděných.

Píše se 13. září 2005 a pod taktovkou Harta Hansona debutuje pilotní díl seriálu na stanici FOX. K vytvoření seriálu použil Hnason jako předlohu romány z pera Kathy Reichs. Seriál je klasickou kriminálkou, ale s neobvyklým postupem, který je založen na forenzní antropologii a archeologii. Tým z FBI vedený speciálním agentem Seeleyem Boothem obyčejně předloží týmu Dr. Temperance Brennanové záhadné lidské ostatky a tým z Jeffersonianu se pokusí najít příčinu smrti a identitu zavražděného i vraha.

Hvězdy 'Bones' a producentka seriálu žalují Fox o desítky milionů dolarů

1. prosince 2015 v 11:20

Zdroj: Bones

Emily Deschanel & David Boreanaz se připojili ke Kathy Reichs a stejně Barry Josephson podali žalobu na FOX.

Žalobci prohlašují, že 20th Century Fox Television "vynakládalo systematické a všudypřítomné úsilí ošidit" je o zisky z nejdéle vysílaného drama vůbec na Foxu.

Herci a producentka seriálu Bones v žalobě tvrdí, že je 20th Century Fox Television, Fox studio a přidružené společnosti obraly o desítky milionů dolarů. I přes úspěch seriálu, neměla trojice v průběhu let žádný peněžitý zisk.

Reichs, jejíž knihy tvoří základ Bones, měla slíbeno 5 procent z podílu na zisku. Deschanel & Boreanaz měli smluvní nárok 3 procenta ze zisku. Podle stížnosti však Fox upravil své účetnictví užitím triků a brutálních taktik, aby nemusel vyplatit, co měl.

Rozhovor Emily Deschanel pro Improper Bostonian

1. prosince 2015 v 10:34
Zdroj: Bones

Takže, jak to zvládáte se dvěma dětmi? Tomu mladšímu je jen 5 měsíců?

Ano, druhému jsou čtyři, jo. Jak zvládám všechno? Nezvládám. Neustále se snažím stíhat všechno, a někdy brečím, protože nevidím svoje děti. Snažím se prostě přežít a zvládnout, co je třeba, ale je to rozhodně obtížné.

Co bylo pro vás nejdivnější, když jste jako hollywoodské dítě přišla do Bostonu?

Nejsem si jistá, že samu sebe považuji za hollywoodské dítě, a nejsem si jistá, že je to divné, ale miluji bostonský přízvuk. Ten je můj oblíbený. Ale na univeritě jsme měli předmět o dialektech a ani učitelka bostonský přízvuk nedokázala. Musela nám ho předvést dívka z Bostonu.

Producent BONES Barry Josephson žaluje FOX

1. prosince 2015 v 7:46
Zdroj: Bones

Barry Josephson, producent BONES již od počátku seriálu, žaluje 20th Century FOX Comporation, Fox Broadcasting Company a FOX Entertainment Group za to, že jemu a seriálu hrozili zrušením, pokud nepřijme snížený licenční honorář, a to při vyjednávání o prodloužení seriálu na pátou, šestou, sedmou a osmou sérii.

Josephson se svými právníky také skrz audit za prvních 7 sérií zjistil, že FOX nepodal zprávu o výdělcích seriálu za licenční poplatky v Evropě, nesprávně informoval o výdělcích za reklamy, a ziscích ze serverů Hulu, Fox.com a dalších - jde o částky, které dohromady činí kolem 30 milionů dolarů.

TV Guide: BONES Midseason Finale Preview

1. prosince 2015 v 7:38
Zdroj: Bones

V první epizodě letošního mideseason finále BONES půjdou Booth a Brennanová opět v přestrojení za Bucka & Wandu, aby vyřešili případ na soutěži ve střílení ve stylu Divokého západu. Ale Buck a Wanda nebudou pracovat pár.

"Bootha představa vyřešování v přestrojení nadchla mnohem víc než Brennanovou," vysvětluje výkonný producent Michael Peterson TVGuide.com. "Myslí si, že je to ztráta času, říká: "Prostě chceš jen nosit směšné kovbojské klobouky a zbraně. Nevěří, že je to opravdu nutné, takže se k němu zpočátku nepřipojí. Přijde později, ale to změní jejich dynamiku. Doposud šli vždy v přestrojení jako pár, ale tentokrát budou předstírat, že se neznají. Už jsou dlouho manželé, a tohle byla zábavná příležitost, aby se viděli v jiného světle."

Sváteční epizody a jak to bude dál s Jessicou

15. října 2015 v 19:48
ZDROJ: Bones

Do rubriky "Ask Ausiello" na stránce TV Line.com přibyl v úterý nový článek, ve kterém se někdo Michaela Ausiella ptal, zda bude mít Bones letos vánoční epizodu. Na to Michael odpověď neznal, ale za to věděl o jiné sváteční epizodě. Bones poprvé za 11 let odvysílá díl, ve kterém se bude slavit Den Díkuvzdání. "Je šokující, že jsme nikdy nenatočili epizodu s Díkuvzdáním", podivil se výkonný producent Michael Peterson. "Tu právě nyní připravujeme. Budou v ní překvapiví hosté. Vrátí se někteří členové rodiny."

Ukázky z epizody 7x02 The Hot Dog In The Competition

4. dubna 2012 v 14:08 | Aduš a Verča
Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 se v USA vysílala další epizoda 7. série - 7x02 - The Hot Dog In The Competition. Abyste se měli na co těšit, můžete se mrknout na promo a také na 4 sneak peeky. Máme tu nového internistu a vrací se Caroline. A Brannanová se snaží na svět dívat Boothovíma očima - to znamená, že pořád myslí na sex. Už to je dostatečné lákadlo.

Shrnutí epizody 7x01 The Memories in the Shallow Grave

4. dubna 2012 v 13:25 | Aduš a Verča
Tak budeme za sebou mít vysílání první epizody sedmé série, která se bude vysílat 10.4.2012 na Prima family a musím přiznat, ač jsem k němu přistupovala se skepsí, že mě docela potěšil. Co mě mírně mrzí, není ani tak to, že jsme přišli o zajímavé napětí mezi Boothem a Brennanovou, tedy zda a jak se dají konečně dohromady, ale spíš to, že jsme neměli možnost vidět první okamžiky poté, co Booth zjistil, že bude otcem (kromě jeho přiblbě šťastného výrazu) a hlavně to, jak se následně odvíjel vztah Bootha s Brennanovou do okamžiku aktuálního začátku 7. série.

Fox Celebrates "Bones" 100th Episode (6.5.2010)

18. srpna 2010 v 19:46 | Verča, Adélka a Míša
Bones

Spoiler: Dočkáme se polibku v díle 5x01?

9. října 2009 v 19:24 | Verča, Adélka a Míša

Eric z Deamons TV měl možnost vidět první díl 5.série Harbingers in the Fountain. Napsal o něm krátkou recenzi, ze které vyplývá jedna věc - vše je podružné ve srovnání s dynamikou dua Booth a Brennanová. Případ je relativně průhledný, ostatní postavy nemají moc prostoru, ale co je hlavní - vztah Bootha s Brennanovou dostává nový rozměr a jiskru.

V jednom okamžiku prý Booth Brennanovou požádá, aby ho políbila. Bohužel Eric neprozradil, zda to Brennanová udělá nebo ne. Ať tak či tak, ta situace bude hodně zajímavá:-).

Zdroj: Deamons TV


Spoiler: Brennanová a dítě

9. října 2009 v 19:23 | Verča, Adélka a Míša

Michael Ausiello se dnes ve spoilerové sekci na webu EW.com zmínil mimojiné i o seriálu Bones / Sběratelé kostí. Přišel mu dotaz, zda si Brennanová rozmyslí, že chce/nechce dítě s Boothem. A tady je odpověď:

Dítě? Ne. Boothovo dítě? A jak! "Nechce s ním mít dítě, dokud Booth nebude chtít, aby to dítě měla," řekl Hart Hanson. "Bylo velmi důležité, že když Booth o dítěti začal pochybovat, tak Brennanová nereagovala tak, že by si našla někoho jiného. Pokud chce Brennanová dítě, záleží jí na tom, aby bylo Boothovo. O dítě kohokoliv jiného nemá absolutně žádný zájem."

Zdroj: EW.com

Nová kniha od Kathy Reichs - 206 Bones

1. září 2009 v 21:25 | Verča, Adélka a Míša
Kathy Reichs ve Spojených státech vyšla její nejnovější kniha s Temperance Brennanovou. Jmenuje se 206 Bones - 206 kostí.

Oficiální text distributora knihu popisuje takto: "V lidském těle je 206 kostí. Forenzní antropologové je velmi dobře znají, dokáží z nich vyčíst příběhy krátkých či delších životních příběhů a používají je k rekonstrukci jakékoliv násilné smrti. Kniha 206 kostí začíná v okamžiku, když se Tempe vzbudí z bezvědomí a zjistí, že je uvězněná v malém, tmavém a chladném prostoru. Má svázané ruce i nohy. Kdo chce Tempe vidět mrtvou a nebo ji chce přinejmenším odklidit z cesty - a proč? Tempe začíná s pomalou rekonstrukcí...

Tempe a poručík Andy Ryan převážejí nalezené ostatky zmizelé hraběnky z Montralu do Chicagské márnice. Tempe je zcela nečekaně obviněna z maření pitvy - i celého případu. Udal ji neznámý telefonující. V průběhu několika hodin je jediný člověk, který znal totožnost volajícího, mrtvý. A mezitím je v Montrealských lesích objeveno druhé tělo starší ženy a posléze i třetí."

Zatím se neví, kdy kniha vyjde v ČR. Ale určitě o tom budu - hned jak to půjde - informovat.

Zooey Deschanel konečně v Bones?

1. září 2009 v 21:23 | Verča, Adélka a Míša
Zdá se, že se konečně splní to, o čem tvůrci Bones už hodně dlouho mluví. V seriálu totiž velmi pravděpodobně uvidíme sestru Emily Deschanel - Zooey! Prý by se mohla objevit v jednom z prosincových dílů 5.řady.

Hart Hanson k tomu říká: "Hledali jsme příležitost, jak dostat před kameru obě sestry, ale Zooey je teď na roztrhání, což nám stálo v cestě."

Pokud to tentokrát vyjde, Hart by Zooey rád obsadil jako příbuznou Brennanové. "Dvě série zpátky jsme se zmínili o tom, že Brennanová má sestřenici v Minnesotě. A rád bych ji představil ve vánoční epizodě."

Rozhovor s Hartem Hansonem o 5.sérii Bones

1. září 2009 v 21:04 | Verča, Adélka a Míša
Na Televisionary Blog rozhovor s Hartem Hansonem o 5.sérii, která se začne vysílat 17.září 2009. Redaktor Harta odchytil na Television Critics Association Summer Press Tour v Pasadeně. A tady je už celé interview:

Televisionary: Když jsme Brennanovou a Bootha viděli naposledy, Booth se probral z komatu - co tedy Brennanovou vedlo do Guatemaly?

Spoiler: s Angeliným celibátem je konec!

13. srpna 2009 v 12:35 | Verča, Adélka a Míša
Na konci 4.série po rozchodu s Roxie a poté, co se vyspala s Hodginsem, přistoupila Angela na Sweetsův nápad, aby zkusila být 6 měsíců bez sexu. A až do konce minulé série se jí to - i když se sebezapřením - dařilo. Ale s tím bude v páté sérii Bones konec.

Michaela Conlin neprozradila, s kým svůj celibát přeruší. Jisté ale je, že to bude muž. A dokonce prý někdo, koho jsme už dříve viděli. Michaela k tomu říká, že její partner je opravdu sexy a že pro ni tato scéna byla překvapením.

Takže koho tipijete? Hodginse, Sweetse, Jareda, Wendella nebo někoho jiného? Mezi ní a Sweetsem to jiskří, ale Sweets už má Daisy, takže ten to asi nebude. Hodgins? Tipuji, že ten také ne, protože Michaela na TCA Party uvedla, že si myslí, že jejich vztah už je pasé. Takže zbývá Jared nebo některý z internistů. Jared je dost pravděpodobný už na základě toho, že se o Angelu zajímal ve fiktivním finále 4.série. Ale kdo ví. V září se uvidí.

John Francis Daley - FOX TCA Press Tour 2009 (6.8.)

13. srpna 2009 v 12:28 | Verča, Adélka a Míša

Spoilery: obsahy epizod, nátáčení a Doktor House

13. srpna 2009 v 12:06 | Verča, Adélka a Míša

Půlka léta je pryč a o Bones už dlouho nebylo slyšet nic nového. Dnes tu máme souhrn novinek za uplynulý týden. Novinky jsou převážně informativního charakteru, některé jsou mírně spoilerové. Nejdříve si můžete přečíst obsahy prvních 2 epizod 5.řady, které byly sestaveny na základě úryvků scénáře, které pronikly na veřejnost.

Spoilery: Zack, polibek a klauni

13. srpna 2009 v 12:05 | Verča, Adélka a Míša

Dnes tu máme další souhrnnou spoilerovou novinku. Natáčení 5.řady Bones / Sběratelé kostí probíhá již celý jeden týden, ale novinek je stále poskrovnu. Jediným zdrojem informací je víceméně jen Twiter Harta Hansona. Stejně tak je tomu i u dnešních aktualit. Takže popořadě:

Spoilery: Nová postava, 100.epizoda, Gravedigger

13. srpna 2009 v 12:04 | Verča, Adélka a Míša

Víkend je za námi a tím čas, který jsem neplánovaně trávila převážně bez internetu. Co se od poslední novinky objevilo za informace o Bones? Pár toho je. A zdrojem informací je - jako vždy v poslední době - Twitter Harta Hansona.

Vrátí se Eddie McClintock alias Sully do Bones?

13. srpna 2009 v 12:03 | Verča, Adélka a Míša
Eddie McClintock, který si v seriálu Bones/Sběratelé Kostí zahrál agenta FBI Tima Sullivana, konečně získává pozornost, která se mu roky vyhýbala. Jeho nový seriál Warehouse 13, v němž si zahrál hlavní roli, měl včera premiéru na kanálu Syfy a Matt Mitovich z TV Guide se v souvislosti s tím zeptal Harta Hansona, zda neuvažuje, že by se Sully mohl vrátit do Bones. Hart na to uvedl: "Vždycky jsme si mysleli, že by se jednoho dne mohl vrátit - ať už živý nebo mrtvý. Z mého pohledu raději živý" a co na to Eddie? "S Emily a Davidem mi bylo opravdu dobře, takže jsem rád, že tohle Hart říká. Líbilo by se mi zahrát zase si v Bones. "A nevypadá to úplně nemožně - 1.řada seriálu Warehouse končí právě s natáčením a produkcí.
 
 

Reklama